01 2

Ahoj,

jsem Filip a dostal jsem jedinečnou příležitost strávit 3 měsíce na pracovním pobytu v Londýně. To by nebylo možné bez agentury Czech-us, advokátní kanceláře Bányiová Vožehová a v neposlední řadě také organizace Nadání a dovednosti.

A proč jsem zrovna já dostal tuhle možnost? Proč bych měl být tím "vyvoleným"?

Neměl jsem zrovna jednoduché dětství, vyrůstal jsem v dětském domově.


Pobyt v Anglii pro mě není první zahraniční zkušeností, nějaké cestovatelské zkušenosti už jsem díky škole získal. Co pro mě ale bylo poprvé, byl let letadlem… Přeskočím všechny detaily o letu, papírování a podobně, protože to jste si už určitě přečetli několikrát. Začnu rovnou tím, jak jsem zaspal na pracovní pohovor.

Můj první pohovor začal zvláštně. Ráno, když jsem vstával jsem si vůbec neuvědomoval, že někam na pohovor vůbec jdu, tak jsem si tak ležel, dokud jsem si neuvědomil, že já vlastně už mám domluvený pohovor. Koukl jsem se na hodiny s výrazem „OH NO“ a už jsem počítal s 5 minutovým zpožděním. Oblékl jsem se a rychle vyrazil. Když jsem dorazil na metro a chtěl přiložit moji Oyster Card, tak jsem zjistil, že ji mám prošlou a peníze jsem si sebou nebral. Musel jsem jsem zpět na “share house” pro peníze, a tak už jsem měl 15 minut zpoždění. Když jsem si nabil konečně Oyster Card, tak jsem nastoupil do metra a čekal.

Na určenou stanici jsem dorazil v pohodě, “i když sedřený”. Pak nastalo zběsilé hledání vchodu. Myslím, že asi 15 min jsem tam bloudil, něž mě napadlo jim zavolat. Moje zpoždění se zvedlo na 30 minut. Bylo divné, že i když jsem přišel pozdě, tak se vůbec šéfka nezlobila. Říkala, že pro ni je důležité, že jsem hlavně přijel.

Pohovor začal v pohodě (akorát jsem používal mixnutou angličtinu s češtinou). Po půl hodině jsem se přesunul na “Trial Shift”, a tam to teprve začalo, protože jsem zjistil, že jsem ve spěchu zapomněl věci, a tak jsem musel pracovat v civilu (jo, jsem prostě smolař).

Byla to zábava, pokaždě jsem dělal něco. Nejprve jsem začal leštit inventář, i když šlo jen o čištění inventáře, tak to byl masakr, protože toho bylo hodně. Když jsem se osvědčil v čištění nádobí, tak jsem přešel na čištění stolů. Bylo tam fakt hodně lidí, takže to dalo docela zabrat, chodit pořád tam a zpátky. Moje třetí část “Trial Shiftu” bylo donášení jídla. Ze začátku jsem měl problém se stolama, ale nakonec jsem si to dokázal zapamatovat, i když až po hodině.

Pak přišla ta nejhorší část, chtěli zjistit jestli dokážu pracovat s anglickými penězi. To mi trvalo asi nejdelší dobu - vyznat se v nich.  Jako… Sice jsem to nakonec zmákl, ale stejně jsem si říkal, na co potřebují tolik drobáků. I když jsem se ani na chvilku nezastavil, tak to bylo super. Na konci “Trial Shiftu” jsem dostal free jídlo, takže se to vyplatilo.

Cesta domů byla celkem v pohodě, až na to, že jsem usnul v metru a probudil jsem se o dvě zastávky dál, tak jsem nasedl na metro a jel domů. Naštěstí jsem dojel v pořádku.

A co z toho plyne? Vždy vstaňte včas, nachystejte si věci a připravte se. Pak máte 100% úspěšnost. Já byl i tak přijat, ale to jsem měl asi pořádné štěstí.

Sponka 1
Sponka 2
Sponka 2
Sponka 3

Kalendář

srpen 2018
Po Út St Čt So Ne
week 31 1 2 3 4 5
week 32 6 7 8 9 10 11 12
week 33 13 14 15 16 17 18 19
week 34 20 21 22 23 24 25 26
week 35 27 28 29 30 31