10 

Zdravím opět všechny z Londýna, kde očividně nikdy neprší!

Přiletěla jsem s očekáváním krutých dešťů a s kufry nacpanými svetry! Chyba! Za celý měsíc zde sprchlo pouze jednou a to opravdu malinko. Parky jsou suché a z toho jsem lehce zklamaná, protože má představa krásně zelených a zastřižených trávníčků nebyla splněna. Děláme si tu srandu, že jsme se do Anglie přiletěli opalovat.


Situace v Anglii se pro mne začala trošičku hýbat a začínám si to tu opravdu užívat. Stále se u mne drží pocit nejistoty z anglického jazyka a pocit, že se moc nezlepšuji, ale začínám volný čas trávit s novými kamarády, kteří jsou z ciziny a proto s nimi musíme komunikovat i anglicky, a to je paráda! Já jsem zatím ve fázi spíše poslouchání nežli povídání, ale to se časem poddá.

Slíbila jsem Vám rozepsat se více o mém dni na Pride festivalu a o práci na party lodi.

Jdeme na to!

Pride festival je festival, na kterém každý může být sám sebou. Pro ty, kteří neznají tento festival je zde definice: Jedná se o průvody gay hrdosti, oslavující gay, lesbickou, bisexuální a transgender kulturu. Tyto akce též slouží jako demonstrace za práva neheterosexuálních menšin, jako např. registrované partnerství, stejnopohlavní manželství či ochranu před homofobním násilím. Je to něco co velmi podporuji, jelikož každý má svá práva a každý by měl být tolerován individuálně. Proto jsme se na Pride festival s mojí spolubydlící a kamarádkou, která je zde také s Czech Us agenturou přihlásili jako dobrovolnice.

Naší prací bylo v podstatě jen chodit a hlídat zda není někdo podezřelý, jelikož festival s sebou nese určité riziko. Jedná se o masovou akci, která nemusí být tolerována díky stále velkému počtu nesnášenlivosti ke gay komunitě. Dále jsme případně měli pomáhat ztraceným dětem a lidem, kteří hledali kudy kam. Naše tričko “Pride steward” nám otevřelo jiný rozměr a všichni se k nám chovali velmi přátelsky, měli jsme výhody jako třeba nápoj od Starbucks zdarma. O pár dní později nám přišla pozvánka na after party pro Pride dobrovolníky, které jsme se samozřejmě zúčastnili a byl to nezapomenutelný večer!

Ulice festivalu byly zaplněné lidmi v kostýmech, transvestity, geyi a dalšími. Panovala zde úžasná atmosféra, všichni tančili, fotili se společně, seznamovali a zpívali. Bohužel jsem zde byla jen pár hodin, protože jsem šla druhý den do práce, a tak se dostáváme k práci na lodi.

Odpoledne jsem musela jít pracovat na loď. Na lodi jsem pracovala prozatím celkem třikrát a bylo to skvělé! Pohled na noční Londýn z Temže je úplně jiný, úplně! Město celé svítí, loď se lehce houpe na vlnách, lidé se baví a hraje hudba. Měla jsem v sobě určitý klid při pohledu na světélkující Londýn, když se plavíte okolo London Eye, který ten den svítil v barvách Pride jako vše okolo.

Nejlepší plavba byla ta první. Byl to pro mne obrovský zážitek, na který budu s úsměvem vzpomínat. V kostce vám shrnu také něco ke své práci, abyste měli přehled  o tom, co dělám. Nechala jsem se zaměstnat u cateringové společnosti Capital People. Tudíž nepracuji na stálých místech. Můj šéf - Douglas, který je moc fajn a mluví pomalu, abych vše pochopila mi vždy pošle sms s bookingem na práci a já se tam jen dopravím. Je to většinou vždy obsluha na večírcích, konferencích, banketech a různých společenských akcích. Mohu si tak vyzkoušet všechny možné druhy obsluhy a stále se musím seznamovat s novými kolegy, což mě nutí mluvit anglicky. Pouze jednou jsem vzala práci na úklid v posilovně a uznávám, že po čtyřech hodinách neustálého úklidu a s vidinou dalších čtyřech hodin jsem myslela, že s brekem uteču. Naštěstí tam byla jedna moc milá zaměstnankyně, která mi velmi pomohla, a tak jsem vše stihla a zvládla.

Tento týden mám celý volný, jelikož naše společnost se hodně rozrostla a stěhuje své sídlo.

Rozhodla jsem se nechat se zaměstnat ještě u jedné cateringové společnosti, kde je vyšší plat a ráda bych tyto společnosti střídala, abych něco našetřila. Výdaje jsou tu dost vysoké. Druhá společnost si, ale vyžaduje reference od předchozích zaměstnavatelů.

Spoustu volného času tu trávím buď s lidmi ze “šérhauzu” nebo s kamarády, které už mám z práce. Pracuje se mnou spousta Čechů a Slováků, kteří jsou moc fajn, takže se nemusíte bát, že byste tu někdy zůstali sami. Každý týden společně vyrážíme zažít noční život Londýna a musím říci, že jsem nečekala, že tu budeme mít tolik prostoru pro zábavu.

Vždy máte takový den… Jakou nohou vstanete a jaký si ho uděláte.

Je opravdu těžké zkrátit dva týdny života do článku na jednu stránku, stále je o čem psát. Nejlepší je zažít dobrodružství a vše na vlastní kůži a proto se neváhejte za rok přihlásit děcka!

Není se čeho bát.

Mějte se krásně, žijte naplno a cestujte!

Danča

Sponka 1
Sponka 2
Sponka 2
Sponka 3

Kalendář

srpen 2018
Po Út St Čt So Ne
week 31 1 2 3 4 5
week 32 6 7 8 9 10 11 12
week 33 13 14 15 16 17 18 19
week 34 20 21 22 23 24 25 26
week 35 27 28 29 30 31