Už je tomu 14 dní, co Denča odjela v rámci projektu LONDON Job&Fun na pracovní pobyt do Londýna. Přinášíme Vám první článek, ve kterém se dozvíte jak Sandry cesta začala.

czech uslogovelkeBVlogo

 


  

 

Dovolte mi, abych se vám krátce představila. Jmenuji se Denisa Z. a chtěla bych vám touto cestou nastínit, jak mé velké dobrodružství vlastně začalo.

IMG 20170720 111353Jako první, a ta nejdůležitější věc bych řekla je, že jsem úplně spontánně zareagovala na odkaz na stránkách neziskové organizace Nadání a dovednosti, kde bylo vyhlášeno výběrové kolo na pracovní příležitosti v Londýně. Řekla jsem si jůůůů, to by mohlo být super. Jsem člověk, který má rád výzvy a když sem byla dítě nemohli jsme si doma nic dovolit. Proto se snažím na sobě hodně pracovat a posouvat se dále. Zareagovala jsem téměř hned bez nějakého přemýšlení. Řekla jsem si, že to bude něco nového a hodně mě to posune dál (v jazyce i pracovních zkušenostech)​. Letos mám poslední rok ve škole a máme celkem těžkou zkoušku z angličtiny, i to byl další důvod abych to zkusila.


S Nadáním mám skvělé zkušenosti​, všichni jsou tam ochotní a milí. Řekli, že mám poslat CV a tím to vlastně všechno začalo. Celou dobu komunikuji s Denčou, která se mi po odeslání CV ozvala s dalšími informacemi, a to hlavně ohledně rozhovoru v agentuře Czech-us.

Na pohovor šla se mnou také Denča a ještě jedna slečna - Sandra, se kterou mám skvělý vztah a ihned jsme se skamarádily. Probíhal formou anglického rozhovoru. Byla jsem z toho celkem nervózní, ale bylo to opravdu skvělé. Na schůzce s námi byla příjemná paní Chlebečková. Po rozhovoru v agentuře jsem se musela přes Skype spojit s paní Gabrielou, která již několik let žije v Londýně a pracuje pro agenturu. S paní Gabrielou proběhlo všechno skvěle. Po rozhovoru jsem čekala na informace, jestli jsem prošla i druhým pohovorem.

Poté mi byly zasílány potřebné dokumenty a další informace. Jako třeba, že si musím vyřídit cestovní pojištění a roaming. Tímto bych chtěla velice poděkovat za všechno, co nám poskytla agentura Czech-us. Bez pomoci agentury a advokátní kanceláře Bányaiová Vožehová, s.r.o., která nám finančně pomohla bychom tuhle možnost neměly. Vážím si toho celým svým srdcem.  

Je to úplně neuvěřitelné, že jsem v Londýně již 14 dní. V úterý 11. července jsem poprvé v životě sedla do letadla a letěla do Londýna. Byla to skvělá a rychlá cesta. Měla jsem z toho trošku strach, ale teď už vím, že když někam vycestuji, tak pouze letecky.

Do Londýna jsem dorazila kolem 9 ráno a čekala na mě paní Gabriela, která mi na místě se vším pomohla a vše vysvětlila. Po našem setkání jsem se vydala se ubytovat. V domě je plný stav a lidé jsou tady fajn. Mám spolubydlící Sandru-Syndy, která je moc fajn a když máme obě volno, podnikáme něco spolu.

Práci jsem si hledala týden, chodila jsem na různé zkoušky. Bylo to docela únavné, ale další týden jsem šla do jedné restaurace s pocitem, že to tentokrát vyjde a ono to opravdu bylo tak. Ani jsem nemusela absolvovat žádnou zkoušku, dokonce i pohovor byl ze všech nejrychlejší a hned jsem se zařadila do provozu. Je to taková rodinná malá IMG 20170716 154254restaurace, kde se dělají hlavně snídaně, obědy, sendviče a wrapy. Dokonce mají nabídku i pro vegany, takže výběr je opravdu skvělý. Dělám FT od 9 do 18 hodin, což je skvělé a mám čas i na své aktivity jako je sport, meditace, poznávání Londýna a relax.

Už mám vyřízené skoro všechny potřebné věci, a to včetně NIN čísla, teď už jen čekám až mi přijde poštou, a poté si vyřídím poslední věc, která mi schází, což je bankovní účet.

Mám to tady ráda, čas tady utíká rychle a líbí se mi tamní přístup lidí, jsou tady takový "easy going". Užívají si přítomnosti a snaží si užívat život. Je to super :-)

Miluji jídla a celkově sortiment co se tady v Londýně nabízí. Kuchtění je o to větší radost. Nejvíc si libuji ve snídaních. Obědy dostávám v práci.

Všem, kteří se rozhodují o něčem spontánním v životě nebo o nových zkušenostech. Doporučuji,, abyste do toho šli a nebáli se. Člověk má zažívat nové a hlavně velké věci, jedině to ho posouvá dál a dál.  

Těším se, až vám budu přinášet každé dva týdny novinky ze života tady v Londýně a mít tak možnost vás i inspirovat, jak v oblasti míst které můžete Londýně navštívit, tak i jídla a všeho co mě tady potká. Všechno se budu snažit zdokumentovat a co nejlépe vám vylíčit.

Denisa Z.

 

Sponka 1
Sponka 2
Sponka 2
Sponka 3