Sandra vás zdraví z Londýna, kde absolvuje v rámci projektu LONDON Job&Fun pracovní pobyt.

czech uslogovelkeBVlogo

 


  

 

Ráda bych vás všechny uvítala u mého dalšího článku. Naposledy jsem psala o tom, že jsem dostala novou nabídku práce jako fotomodelka, a tak jsem si řekla, že by to bylo skvělé téma pro další článek. Psát o tom, jaké jsem měla pocity, jak vše probíhalo a hlavně vám ukázat Londýn z tohoto pohledu.

ARN 6431
V předchozím článku jsem se zmínila o aplikaci JOB TODAY, kterou vám vážně doporučuji. Ráda bych vám ji přiblížila blíže. Jedná se o aplikaci, která je zcela bezplatná a naleznete zde mnoho různých pracovních pozic. Tato aplikace funguje na základě toho, že zaměstnavatelé sem přidávají pracovní pozice, vy si je prohlížíte a následně, když se vám nějaká zamlouvá, tak zmáčknete tlačítko “apply” nebo pošlete zprávu přímo zaměstnavateli.

Projížděla jsem tuto aplikaci a našla jsem, že jedna modelingová firma hledá “waitress”. Pozici jsem si ji rozklikla a přečetla si jaké mají požadavky a jelikož mi to vyhovovalo, tak jsem si řekla:  ,,Proč ne,” a napsala jsem jim zprávu. Za několik hodin se mi ozvali a napsali mi jestli bych mohla přijít na pohovor. Pamatuju si, že jsem měla velikou radost, neboť už jen to, že bych mohla pracovat pro takovou firmu, byl skvělý pocit. A tak jsem odepsala, že ano a domluvili jsme se na termínu. Byla jsem strašně moc nervózní, chtěla jsem vypadat dobře, a tak jsem se taky pokusila hezky obléct, s čímž mi pomohla Denča. Opravdu se hodí mít u sebe kamarádku, neboť vám pomůže a poradí, když to potřebujete.


Když jsem dorazila do agentury, tak mě přivítala velmi sympatická paní a usadila mě. Také mi dala formulář, který jsem musela vyplnit. O tomto formuláři jsem se zmiňovala už v předchozím článku. Následně jsme šli do kanceláře, kde ta paní nejprve zkontrolovala můj vyplněný formulář a já se jí omluvila, že jsem ho nestihla celý vyplnit, za což jsem se trochu styděla. To víte, to je to, když se tu uvádí míry v jiných jednotkách. Ale vůbec jsem se stydět nemusela, řekla mi, že to vůbec nevadí. Poté se mě zeptala jestli mám instagram a nebo facebook, načež jsem odpověděla ano a ukázala jsem jí svůj instagramový účet. Byla jsem z toho nervózní, neboť si začala důkladně prohlížet mé fotografie (a zrovna nejlepší fotky tam nemám). Očividně jsem udělala dojem, neboť mi nabídla pozici fotomodelky a ne servírky, kvůli které jsem tam původně šla.

ARN 6344
Nebyla sem si moc jistá jestli do toho mám jít nebo ne, neboť s ničím takovým nemám žádný zkušenosti, ale řekla jsem si: ,,Sandro, klídek. Za zkoušku nic nedáš. Kdyby ses jí nelíbila, tak by tě nechtěla.“ Tím jsem se částečně uklidnila. Nabídla mi focení do magazínů a katalogů, na billboardy, a taky různé focení rukou a vlasů. Na catwalk (typ modeligu, při kterém chodíte po mole) bych nemohla, protože jsem poměrně malá a ty děvčata jsou strašně vysoké a hubené. Nic pro mě :D Prodiskutovaly jsme vše potřebné a následně objednaly fotoateliér. Termín jsem měla ještě ten jistý týden v neděli.


Před focením jsem byla opět nervózní, ale zároveň jsem byla natěšená. Těšila jsem se na tu péči, na to jak mě budou líčit a česat. Po příchodu do ateliéru mě přivítal příjemný fotograf a sympatická slečna. Celkem tu se mnou byli tři lidi (fotograf, vizážistka a pán z agentury). Musela jsem přijít nenalíčená a mít s sebou tři rozdílné outfity. Vybrala jsem si casual, smart a sporty. Začali jsme s elegantním outfitem. Vymýšlela jsem si různé pózy, ale také mi nějaké doporučil pan fotograf. Byla jsem ze začátku nesvá, ale po pár fotkách jsem se uvolnila a začala si to užívat. Byla to skvělá zkušenost, na kterou nikdy nezapomenu. Během focení jsem slyšela tolik lichotek, že jsem už nevěděla jak je přijímat :D Bylo to pro mě něco nového a neobvyklého, ale snažila jsem se to nedávat tolik najevo.

Nakonec bych vám chtěla říct: ,,Nebojte se občas riskovat a jít zatím, co chcete. Můžete zažít perfektní chvilku, na kterou nikdy nezapomenete.”

Sandra C.

 ARN 6383

 

 

Sponka 1
Sponka 2
Sponka 2
Sponka 3