Denča vás zdraví z Londýna, kde absolvuje v rámci projektu LONDON Job&Fun pracovní pobyt.

czech uslogovelkeBVlogo

 


  

 

Čauky mňauky milý čtenáři tohoto článku! :-)))

05Nemůžu uvěřit, že už je to zase 14 dní od posledního článku a já vám přináším další informace z mého “lifestylu“ tady v Londýně. Tento článek bych chtěla zaměřit na můj pracovní den, a co nejvíce se mi na mé práci líbí. Zda jste si přečetli můj předchozí článek, tak už víte, že pracuji v italské restauraci The Pizza Bakers na Finsbury Park v Londýně. Už to bude 3. týden a stále mě to baví. Zkušenosti jsem neměla, ale myslím si, že jsem se rychle zaučila a práci zvládám.

Minulý týden jsme měli hodně “busy“ stav, protože moje kolegyně odjela na týden do Španělska, a tak jsem tam zůstala pouze se šéfem sama na obsluhu celé restaurace. Měla jsem z toho trošku strach, ale zvládli jsme to. Dokonce jsem dostala pochvalu, že pracuji lépe, než některé slečny, které tam pracovali přede mnou. Tahle práce mi ani nepřijde jako práce. Chodím tam opravdu ráda. Vždy se těším na kolegy, kteří jsou skvělý a těším se také na zákazníky.

Každý večer připravujeme pro hosty atmosféru (zapálíme svíčky a pustíme romantickou hudbu, aby pizza a těstoviny chutnaly lépe). Dokonce někdy, kdy už k večeru nemáme moc hostů, pustíme si písničky ze Spotify nahlas a tancujeme - je to “crazy”.  Šéf s kolegyní si někdy dají pivečko nebo vínko a jsou pak v takové celkem “funny” náladě.

06

Nejvíc mě v práci překvapilo, když jsem dostala od kolegů k narozeninám krásnou květinu, blahopřání a dokonce jsme si večer připili na mé zdraví šampaňským. Bylo to opravdu krásné gesto. Nečekané a nádherné. Dojalo mě to.

Nejvíc mě na této práci baví asi to, že si nepřijdu pod stresem. Zákazníci jsou příjemní a kolegové jsou usměvaví, jsme veselá banda a svou náladu přenášíme i na hosty, což se odráží na spropitném, které tady v Londýně prý není až tak zvykem. Už jsem v práci zaučená a umím i servírovat různé druhy alkoholu, také připravuji různé druhy káv a drinků. Pracovní doba se nám mění každý týden, výplata se nám dává týdně.

07Šéf plánuje otevřít tu stejnou restauraci také ve Španělsku. Říkala jsem mu, že po škole bych se chtěla více podívat do světa. Byl nadšený a hned mi nabídl práci ve Španělsku. Už od dětství je mým snem tento kontinent navštívit. Času stráveného s lidmi v práci si nesmírně cením, užívám si a vnímám každou vteřinu.

Jsem ráda, že jsem tady a že zažívám nové věci, ačkoliv se mi někdy stýská po Praze, přátelích, rodině a denní rutině, ale zkušenost je to skvělá! Mám tak možnost si vydělat nějaké penízky a dopřát poté něco hezkého mým malým sourozencům, kteří nyní žijí u rodičů, kteří šetří každou korunu. Motivuje mě, že po příjezdu si za ušetřené penízky dopřejeme společně nějaký zážitek, který nás spojí ještě víc a užijeme si legraci a nějaké moc dobré jídlo.

Denča Z.

Sponka 1
Sponka 2
Sponka 2
Sponka 3