V sobotu 9. ledna 2016 nás čekala první zastávka v rámci projektu Roadshow s Veronikou – Mise naděje pro děti z dětských domovů, a to v Dětském domově v Ústí nad Labem – Severní Terasa, kde nás nejen mile pohostil personál domova, ale hlavně se nedočkavě těšilo 8 mladých dívek na náš workshop s Veronikou Kašákovou.

Jak takový den v domově probíhal?

Nejprve jsme si domov prohlédli, seznámili se s personálem, dětmi a pravidly, které v domově panují. Následně nás čekalo vyplnění dotazníků, na základě jejichž výsledků budeme moci nastavit naše projekty tak, aby byly dětem v dětských domovech co nejužitečnější. Poté už jsme mohli začít.

První se představila Veronika a seznámila zúčastněné s jejím životním příběhem, následně se s námi podělily o svůj (ne vždy hezký) životní příběh děvčata. Zaplakali jsme si, zasmáli jsme se, a šlo se dál. Odpustili jsme viníkům našich bolístek a mohli společně vkročit do další životní etapy.

Povídali jsme si o tom, co nás čeká za branami dětského domova, jaké příjemnosti i nepříjemnosti jsou s „dospělým“ životem spojené a co vše nás může zaskočit, pokud se řádně v bezpečí a pohodlí dětského domova na tuto realitu nepřipravíme. Vysnili jsme si naše budoucí povolání, slíbili si, že se budeme zajímat o to, co nás v „opravdovém světe“ čeká, přislíbili účast ve vzdělávacích projektech, namotivovali se až do aleluja, udělali krásné fotky a mohli jít přemýšlet o nově získaných informacích do svých pokojů.

Moc děkujeme dětskému domovu za milé a přívětivé přivítání, naší šikovné fotografce Věře Vernerové za nádherné fotografie, a všem partnerům a podporovatelům, díky kterým jsme mohli tento dětský domov navštívit. Až do konce dubna navštívíme každý týden jeden dětský domov v Ústeckém kraji, a následně se vydáme do kraje Jihočeského. Postupně tak v průběhu 3 let namotivujeme děti v domovech po celé republice.

Na krásné fotky z akce se můžete podívat zde.
 

Sponka 1
Sponka 2
Sponka 2
Sponka 3
Facebook
Google+
Twiter
LinkedIn