Rozhled Samsung Digital Academy 5.kolo

Oblast: Praha + Středočeský kraj, Teplice, Ústí nad Labem, Česká Lípa, Česká Kamenice
Období: únor – červen 2015
Počet účastníků: 
25

Projekt Rozhled Samsung Digital Academy odstartoval v únoru a postupně jsme se seznámili se všemi pětadvaceti účastníky. Díky podpoře společnosti Samsung Electronics Czech and Slovak s. r. o. můžeme podpořit při cestě za snem děti z dětských domovů a pěstounských rodin ve věku 14-24 let.Od začátku projektu jsme zatím absolvovali úvodní setkání a workshop s odbornicemi na kariérní poradenství PhDr. Petrou Drahoňovskou a Katkou Peškovou, během něhož si účastníci zmapovali své silné a slabé stránky, tvrdé a měkké kompetence a vytvořili si svou myšlenkovou mapu a koláž na téma "My dream job". Dále proběhl workshop Nakopni svou kariéru, který byl motivační už jen samotným příběhem našeho lektora Oldy Dutého, MSc.
 

Také jsme se všichni setkali v sídle společnosti Samsung Electronics, kde proběhla první exkurze. Dozvěděli jsme vše z historie i současnosti firmy, navštívili showroom a také jsme byli seznámeni s tím, co to vlastně obnáší dělat v mezinárodní společnosti.
 

Na programu nechyběl ani seminář etikety s dobrovolníkem Janem Pošvářem, který nám dal základy toho, jak se oblékat do společnosti nebo třeba na pracovní pohovor. „Jak se chovat při pracovním pohovoru“ - to byl seminář od personalistů O2, v rámci kterého jsme si zkoušeli modelové situace, které nás mohou potkat při pracovních pohovorech. Nesmíme ale zapomenout ani na seminář Microsoft Office Word, kde se účastníci naučí základní funkce kancelářského balíku Microsoft Office. Nesmíme ale zapomenout ani na seminář Jak psát CV v textovém editoru, kde se účastníci naučili základní funkce kancelářského balíku Microsoft Office. 

Jak se správně prezentovat před lidmi? Tyhle základy nám dala dobrovolnice Jana Schattauerová ze společnosti Sodexo. Zacházet s penězi je pro děti z dětských domovů a pěstounské péče také velmi důležité, protože s nimi nepřichází tak často do styku, jako děti v rodině. Proto nesměl chybět ani seminář Finanční gramotnost Danou Fulínovou ze společnosti Samsung. Společně jsme se zamýšleli nad výhodami a nevýhodami finančních služeb, riziky úvěrů nebo co všechno jsou pravidelné výdaje, s nimiž by měl dospělý člověk počítat. 

Aby to nebylo jen o vědomostech, zašli jsme se vyřádit s dětmi do RC Arény, kde nás uvítal její majitel a zakladatel pan Lukáš Barták. Užít si spoustu legrace přišla i naše patronka Veronika Kašáková, která je velkou inspirací pro děti.

V rámci exkurzí jsme navštívili společnost Google,kde nás pan Tomáš Kasman provedl a v rámci prezentace seznámil s riziky na internetu, a další společnosti:

 • Scuderia Praha a.s.
 • DATART INTERNATIONAL, a.s.
 • Městská policie hl. m. Prahy
 • Mamuray
 • Borůvka Praha o.p.s.
 • Vojenské velitelství
 • Hotel Morrison
 • Hilton Prague
 • České Radiokomunikace a.s.
 • O2 Czech Republic a.s.

Aby měly děti představu, co obnáší jejich vysněné povolání, zprostředkovali jsme jim návštěvy společností, kde by v budoucnu chtěly pracovat. V rámci stínování navštívily:

 • České dráhy, a.s.
 • Česká asociace skateboardingu o.s.
 • SUGAR CUBE s.r.o. - Erhartova cukrárna
 • Domov Sue Ryder, o.p.s.
 • ANNONCE a.s.
 • xITee k.s.
 • HR Spectrum, spol. s.r.o.
 • Mateřská škola - Česká Kamenice

Na závěr děti absolvovaly individuální setkání s kariérní poradkyní, kde doladily své životopisy a naučily se základy používání sociální sítě LinkedIn. Také je čekala malá zkouška. A to simulace pracovního pohovoru. S našimi dobrovolnicemi si zkusily, jak pracovní pohovor probíhá a měly je přesvědčit, že právě ony se na danou pozici hodí.

Jak máme ve zvyku, zakončení proběhlo ve velkém stylu. Den s Nadáním se uskutečnil 13. 6. ve volnočasovém areálu Gutovka. Děti si užily spoustu legrace a zábavy na sportovních i nesportovních workshopech, dostaly krásné dárky a tři nejlepší byly odměněny mobilním telefonem od společnosti Samsung. Na památku se mohly vyfotit s naší patronkou Veronikou nebo dalšími slavnými osobnostmi. 

Za finanční podporu našich projektů děkujeme společnosti SAMSUNG Electronics.

Pro více informací o kurzu nás kontaktujte na tel. čísle 775 710 951, 226 222 122 nebo na emailové adrese lucie.mairychova@nadaniadovednosti.cz

 

Sponka 1
Sponka 2
Sponka 2
Sponka 3

Kalendář

červenec 2018
Po Út St Čt So Ne
week 26 1
week 27 2 3 4 5 6 7 8
week 28 9 10 11 12 13 14 15
week 29 16 17 18 19 20 21 22
week 30 23 24 25 26 27 28 29
week 31 30 31