Rozhled 7.kolo

Oblast: Severní Morava - Ostravsko
Období: leden - duben 2016
Počet účastníků:
20
Věková kategorie: 17–26 let
Finance: České Radiokomunikace a. s. a KPMG Česká republika s. r. o. 


Projekt Rozhled je zaměřen na podporu vzdělávání, zájmu o budoucí kariéru a zaměstnatelnost mladých lidí vyrůstajících v pěstounské péči nebo v dětském domově.

Již 7. běh projektu Rozhled odstartoval v lednu 2016 a zapojili se do něho mladí lidé z dětských domovů a pěstounských rodin na Severní Moravě - tj. DD Lichnov, DD Melč, DD Nový Jičín, DD Budišov, PP Řepiště.

Celkem se tak projektu zúčastnilo 20 mladých lidí, kteří v průběhu 4 měsíců prošli kariérním dopingem, hromadou exkurzí a individuálními konzultacemi.

Začali jsme Úvodním seminářem, kde jsme účastníkům představili pravidla a náplň projektu, realizační tým a vše, co je čeká. Zároveň si pro ně připravil motivační představení i tým naší spřátelené neziskovky, Ulice dětem o.p.s. Další den následoval Workshop s kariérní poradkyní, tou byla již tradičně naše dvorní kariérová koučka, PhDr. Petra Drahoňovská. Účastníci objevovali své silné stránky, sdělili nám jejich sny a touhy, podělili se s námi o to, co je baví a čím by chtěli jednou být. Na základě toho jsme tvořili myšlenkové mapy a koláže s názvem “My dream job”, které následně prezentovali ostatním. Celý víkend probíhal v krásných a novotou voňavých prostorách Poradny pro náhradní rodinnou péči v Ostravě.

O tři týdny později nás čekal seminář Příprava na pracovní pohovor, který si pro naše mlaďochy připravila paní Vendula Stojanová z Adecco, spol. s r. o. Ta účastníky seznámila s tím, jak pracovní pohovor vypadá, a jak se na něj co nejlépe připravit. Dokonce se s námi podělila i o zákulisní tipy, čehož si velice vážíme.

Dále za našimi účastníky vyrazil jako už tradičně náš lektor, Oldřich Dutý, MSc. a  workshopem Nakopni svou kariéru, kde se účastníci dozvěděli spoustu informací o trhu práce, o pracovních pohovorech, a mnoho dalšího.

Aby toho nebylo málo, potkali se naši účastníci s paní Stojanovou z Adecca ještě jednou, a to přímo v sídle firmy v Ostravě, kde tvořili životopisy přímo na počítačích.

Hlavní náplní projektu jsou také exkurze a ty probíhaly po celé 4 měsíce. Exkurzovým vyvrcholením ale byl tzv. Career Day, kdy účastníci přijeli za námi do Prahy a nakoukli pod pokličku pražských firmám.

Zajímá Vás, kde jsme všude byli na exkurzích? S otevřenou náručí nás přivítali v níže uvedených firmách:


Další, a téměř poslední etapou projektu bylo
Individuální kariérní poradenství, věnované především dokončení a vyšperkování životopisů. S naší kariérní poradkyní PhDr. Petrou Drahoňovskou jsme sedli do auta a vyrazili na Moravu, kde jsme měli celkem 5 zastávek, a to ve všech dětských domovech, které byly do probíhajícího projektu zapojené, a v Ostravě, v Mercure Ostrava Center Hotel, kde jsme nejen strávili noc, ale také v sobotu večer a v neděli ráno pracovali nad životopisy účastníků z pěstounských rodin v okolí Ostravy. Hotelu tímto velice děkujeme za perfektní servis a ubytování, které nám poskytl.

Projekt jsme pak završili Závěrečným seminářem, kde jsme rozdali certifikáty o absolvování projektu a tři nejpilnější účastníky jsme obdarovali mobilními telefony, které nám zajistila společnost Twisto payments a. s.

 Velice děkujeme všem zapojeným firmám, organizacím a dobrovolníkům za podporu projektu a pak především společnostem KPMG Česká republika s.r.o. a České Radiokomunikace, a.s . za finanční podporu projektu.

 

 

 
Sponka 1
Sponka 2
Sponka 2
Sponka 3

Kalendář

červenec 2018
Po Út St Čt So Ne
week 26 1
week 27 2 3 4 5 6 7 8
week 28 9 10 11 12 13 14 15
week 29 16 17 18 19 20 21 22
week 30 23 24 25 26 27 28 29
week 31 30 31