Rozhled 9.kolo

Oblast: Karlovarský kraj
Období: září 2016 – leden 2017
Počet účastníků: 20
Věková kategorie: 15-26 let
Projekt finančně podpořili: ČEPS, a.s.; Fond pomoci Siemens; KPMG Česká republika; Nadace O2;  VINLAND, a.s.

 

 


Projekt materiálně podpořili: ACTIVA spol. s.r.o.; AHOLD Czech republic, a.s.; Bidfood Czech Republic s.r.o.; Crocodille ČR, spol. s r.o.; Autocentrum FEMAT Radotín s.r.o.; Kofola a.s.; Kredenc s.r.o.; DELICATO CENTRUM a.s.; MESSENGER a.s.

          

Projekt proběhl pod záštitou: OSN Česká republika


Úvodní seminář jsme uspořádali v příjemných prostorách Armády spásy v Karlových Varech, kde jsme se s celkem 20 přihlášenými účastníky seznámili, vyřídili potřebné formality, řekli si, co nás čeká a nemine v projektu Rozhled, a užili si spoustu zábavy. Poutavou a motivační přednášku si pro ně připravil Roman Kadlec, který také vyrůstal v dětském domově.

Hned druhý den, po úvodním semináři, čekal účastníky Workshop s kariérní poradkyní PhDr. Petrou Drahoňovskou. Děti objevovaly své silné stránky a díky koláži “My dream job” si vytyčily své cíle a sny.

petra web

S naším dalším lektorem Oldřichem Dutým, MSc. jsme se vydali do Karlových Varů “nakopnout dětem kariéru”. Díky jeho workshopu zjistily, jak se píše životopis a motivační dopis, co je součástí pracovního pohovoru a získaly užitečné rady a tipy z oblasti pracovního trhu.

Personalistky Jana Harel, Markéta Horáková a Alena Šímová ze společnosti UPC Česká republika, s.r.o. si pro děti připravily bohatý program. Děti nejprve absolvovaly krátký seminář na téma Etiketa, díky kterému zjistily pravidla verbální a neverbální komunikace či jaký zvolit dresscode na pohovor. Poté následovaly individuální simulace pracovních pohovorů, kdy každý z účastníků měl 20 minut s personalistkou, která si s ním sehrála pracovní pohovor nanečisto, a to od pozdravu a stisku ruky až po udělení užitečných rad a tipů.

Cestování, nejlepší životní investice - to byl název přednášky, kterou si pro děti připravil Lukáš Kerhart. Děti se mohly od Lukáše dozvědět k čemu je dobré mít zahraniční zkušenost; jaké jsou ve světě kulturní odlišnosti; jak postupovat, pokud chtějí studovat v zahraničí a mnoho dalšího. Přednáška byla vskutku inspirující. Děti měly spoustu otázek a doslova "hltaly" každé slovo.

Během třídenní akce Career Days v Praze byly děti ubytované v hotelu Ibis Prague Old Town z hotelového řetězce AccorHotels. Účastníky čekal bohatý program, během kterého absolvovali nespočet dalších seminářů, workshopů a především exkurzí do předem vybraných společností dle jejich profesního zaměření.

První adventní víkend jsme s kariérní poradkyní PhDr. Petrou Drahoňovskou strávili v rámci Individuálního kariérního poradenství v dětských domovech v Karlovarském kraji. Děti si nejen vytvořily finální verzi životopisu a obdržely mnoho dalších tipů týkajících se pracovního trhu, ale také si udělaly Scio test, který odhalil jejich silné stránky! Ubytování nám poskytl Hotel Dvorana v Karlových Varech. 

petra web     

Děti z dětských domovů často provázejí silné životní příběhy, a tak si pro ně Kristian Gambiraža v samém závěru projektu připravil přednášku na téma: Proč jste už teď silnější, než všichni ostatní?

Projekt jsme společně s naší patronkou Patricií Solaříkovou zakončili ve FOUR BOWL v Karlových Varech, kde jsme si nejen zahráli bowling, ale také jsme dětem rozdali certifikáty o absolvování projektu.


Zajímá Vás, kde jsme všude byli na exkurzích? S otevřenou náručí nás přivítali v níže uvedených firmách:

   dhl logo eurosportEY logo       ibis weblogo b        

  

 

Sponka 1
Sponka 2
Sponka 2
Sponka 3

Kalendář

červenec 2018
Po Út St Čt So Ne
week 26 1
week 27 2 3 4 5 6 7 8
week 28 9 10 11 12 13 14 15
week 29 16 17 18 19 20 21 22
week 30 23 24 25 26 27 28 29
week 31 30 31